کشتی حامل خرما خشک سیاه در خلیج فارس غرق شد

سرشار از ویتامین

خرما منبع مهم ویتامین B1، B2، B3 و B5 و همچنین A1 و ویتامین C است و اگر روزی چند عدد خرما بخورید، نیازی به مصرف مکمل های ویتامین نخواهید داشت.

این نه تنها به حفظ سلامتی شما کمک می کند، بلکه افزایش قابل توجهی در سطح انرژی نیز احساس خواهید کرد، زیرا خرما حاوی قندهای طبیعی مانند گلوکز و فروکتوز است.

به همین دلیل است که خرما همچنین میان وعده مناسبی در وسط روز است که احساس می کنید سطح انرژی شما پایین است.

آنها سلامت استخوان را بهبود می بخشند

خرما خشک سیاه می تواند برای سلامت استخوان ها معجزه کند و خرما سرشار از سلنیوم، منیزیم، مس، منگنز است و همه اینها برای حفظ سلامت استخوان ها و پیشگیری از بیماری هایی مانند پوکی استخوان ضروری هستند.

خرما خشک سیاه

آنها سیستم عصبی را تقویت می کنند

خرما منبع مهمی از پتاسیم است و در عین حال حاوی سدیم است که به طور کامل به عملکرد صحیح سیستم عصبی کمک می کند و پتاسیم به کاهش کلسترول و خطر سکته کمک می کند.

منبع آهن

خرما علاوه بر فلوراید که به حفظ سلامت دندان‌ها کمک می‌کند، حاوی آهن نیز هست و برای کسانی که از کمبود آهن رنج می‌برند، ایده‌آل است. کمبود شدید آهن به نام کم خونی می تواند منجر به مشکلات جدی تری مانند خستگی، تنگی نفس یا درد قفسه سینه شود.

خرما همچنین مفید است زیرا به تمیز کردن رگ های خونی کمک می کند.

به هضم غذا کمک می کند

چند عدد خرما را در آب بریزید، سپس هر روز چند عدد آن را بجوید، متوجه خواهید شد که سیستم گوارشی شما به خوبی شروع به کار می کند.

خرمای خشک به دلیل داشتن فیبر بالا برای کسانی که مشکل یبوست دارند توصیه می شود.

خرما همچنین حاوی تانن است، ترکیبات دیگری که باعث تحریک وقوع انقباضات در هنگام تولد می شود، اما همچنین مقادیر زیادی کالری و قند دارد که برای حفظ سطح انرژی در هنگام تولد ضروری است.